Yeni Sanayi Sitesi Sanayi Cad. No:67 Kahramanmaraş / Türkiye

info@altinderi.com
+90 (344) 236 32 00

HTD Profil Zaman Kayışları

Kayış Özellikleri
• Yuvarlak dişli profile sahip ve kauçuk kevlar kord veya poliüretan çelik kord donatılı, sonsuz/açık uçlu zaman kayışlarıdır.
• HTD profil; yüksek performans, yüksek güç aktarımı ve dişlerin birbiriyle düzgün birleşimi sayesinde kusursuz yük dağılımının gerçekleşmesini sağlar.

  HTD PROFİL  
  3M 5M 8M 14M
Hatve 3 mm 5 mm 8 mm 14 mm
Yükseklik 2,40 mm 3,60 mm 5,60 mm 10,00 mm
DL Opsiyonu ×x
HP Opsiyonu ×x
  STD PROFİL  
  M M 4,5 M M M M
Hatve mm mm 4,5 mm mm mm mm
Yükseklik 1,35 mm 2,30 mm 3,00 mm 3,40 mm 5,20 mm 10,20 mm
Opsiyonu ×x x x
HP Opsiyonu ×x x x

STD Profil Zaman Kayışları

Kayış Özellikleri
• Yüksek mukavemetli kauçuk kevlar kordlu veya poliüretan çelik kordlu ve yüksek güç aktarımı kapasiteli sonsuz zaman kayışlarıdır
• STD profil; yüksek hızlı kullanımlarda daha az gürültü ile çalışır.

RPP Profil Zaman Kayışları

Kayış Özellikleri
• HTD ve STD profil kasnaklarının her ikisine de uyumlu, kauçuk kevlar kordlu veya poliüretan çelik kord donatılı sonsuz zaman kayışlarıdır.
• RPP profil; yüksek esnekliğe sahip olmakla beraber, yağlar, gresler, ozon ve hidrolize karşı yüksek dayanım gösterir.
• Yüksek hızda ağır yüklerin taşınmasına uygundur

  RPP PROFİL  
  5M 8M 14M
Hatve 5 mm 8 mm 14 mm
Yükseklik 3,80 mm 5,40 mm 10,00 mm
DL Opsiyonu
HP Opsiyonu

L, H, XL, XH, DH, DR, MXL, XXH PROFİL ZAMAN KAYIŞLARI

Inch ölçekli zaman kayışları, geleneksel güç aktarımı prosedürlerinden zincir-dişli konvensiyonel tahriklere oldukça ekonomik alternatif olacak şekilde, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü olması amaçla tasarlanmıştır. Yüksek mukavemete sahip bu kayışların esnek olması uzamaya karşı yüksek direnç sağlar.
Maksimum senkronizasyon, küçük sarmalama ve yüksek hız gerektiren uygulamalar için tavsiye edilmektedir. Yerden tasarruf sağlayan bu dayanıklı kayış tipi hassas tahrikler için ideal çözümdür.

AT(3,5,10, 20), ATN(10, 20), ATP10, BAT10 PROFIL ZAMAN KAYIŞLARI

Diş aralıkları ve ölçüleri yüksek dengeyi garanti etmek için optimize edilmiştir. Kullanım esnasında titreşimin ve sesin azaltılması bu kayışların üretiminde ön planda tutularak yapılmıştır.
AT3 ölçekli profil haricinde çift taraflı (DL) seçenekleri bulunur

T(2.5, 5, 10, 20) PROFİL ZAMAN KAYIŞLARI

Yüksek esnekliğin gerekli olduğu yerlerde kullanım için idealdir. Küçük çaplı kasnaklarla da uyumlu olacak ölçülerde profiller mevcuttur.
T2,5 ölçekli profil haricinde çift taraflı(DL) seçenekleri bulunur

TT5 PROFİL ZAMAN KAYIŞLARI

Tekstil sektöründe, dairesel örgü makinalarında kullanılan bu kayış profili, sürtünmeye, yağ ve çözücülere karşı üstün direnç sağlar. Yüksek hızlı uygulamalarda kullanıma ve küçük çaplı kasnaklarda çalışmaya uyumludur.

POLYCHAIN ZAMAN KAYIŞLARI

Polychain zaman kayışlar, karbon germe şeridine sahip güçlü ve hafif bir poliüretan bileşiğinden üretilir. Karbon fiber takviyesi, daha yüksek ani yükü ve kullanım ömrü ile birlikte yüksek güç aktarımı sunarken, gerilmeyi azaltır ve esnekliği arttırır.
Diş ve gövde, kordla ve kumaşla mükemmel birleşme için tasarlanmış olan hafif poliüretan malzemeden imal edilmiştir. Bu ürünlerde poliüretan kayışın daha sert olması, kimyasal maddelerle aşınmaya karşı dirençli olmasını sağlar.
Aramid germe kordları, üstün güç aktarım olanağı sağlar. Aramid kordlar esneme yorulmasına karşı olağanüstü dirençlidir. Darbelere ve ani haerekete karşı dayanıklıdır. Dişin çevresindeki kaplama kumaşı yağa, kimyasal maddelere, kalıntı maddelerine ve aşınmaya karşı dirençlidir. Bu ürünlerin üzerinde bulunan kaplama, kasnak ile sürtünmeyi, böylece de sıcaklık artışını azaltır.

AÇIK UÇLU ZAMAN KAYIŞLARI

HTD, T, AT Profil poliüretan ve kauçuk seçenekleriyle lineer hareket kaldırma/lift, kesin konumlama ve geriye tahrik uygulamalarında sorunsuz ve seri çözümler sunar. Açık uçlu zaman kayışları ağırlıkları hareket ettirmede/kaldırma uygulamalarında yüksek performans talepleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Makas tipi kaldırma tablalarında hidrolik silindirlere ve yüksek tavanlı yapılarda motorlu taşıtların dikey taşınmasında zincir ve çelik halatlara ideal alternatiftir. Özellikle tente sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır